Akvaryum Kurulum

Birçok durumda, farklı süs balığı türleri akvaryum içerisinde tutulur. Bunu yaparken, balıkların doğal ortamlarında nasıl yaşadığını göz önünde bulundurmalısınız.
Hangi balıklar uyumludur ve hangi su özelliklerini gerektirir?

Süs balığınızı nasıl seçmeniz tatlı su akvaryumları için akuatik bir dünyada nasıl bir araya getirmeniz gerektiğiyle ilgili bazı tavsiyeleri BAF alabilirsiniz.

Tek türde balıklar için akvaryum

Evcil hayvan olarak bakmak istediğiniz tek bir tür balık mı istiyorsunuz? Bakmak istediğiniz balık türünün değişik türdeki balıkların bulunduğu akvaryum için uygun olup olmadığı hakkında bilgi sahibi olun

Biotope akvaryum

Bu durumda aynı doğal ortamdan gelen hayvanları seçersiniz. Başka türlü asla göremeyeceğiniz sualtı dünyasının doğal bir parçasını oluşturabilirsiniz. Bu heyecan verici akvaryum türünün birçok avantajı bulunmaktadır.

Balıklar, bitkiler ve dekorasyon birbiriyle uyumludur. Tüm balıklar aynı su oluşumunu gerektirir.
Bu akvaryumların bakımı kıyasla daha az karmaşıktır. Ve gerçekten bununla eğlenirseniz, Amazon su dünyasının, tropik yağmur ormanlarının ve Malawi Gölü'nün doğal bir parçasını evinizde oluşturun.

Böyle bir akvaryum evde tatil yapmaya benzer. Şimdi bize bir akvaryum ekleme fırsatı verin.

Topluluk akvaryumu

Farklı bölgelerden gelen balıkları ve bitkileri - istediğiniz gibi - aynı akvaryumda bulunduracaksınız. Elbette süs balıklarının birbirleriyle barışçıl şekilde yaşayacağından ve su oluşumu, sıcaklık gibi gereksinim duydukları faktörlerin hepsi için aynı olduğundan emin olmalısınız.

Süs balıkları farklı su katmanlarında yaşar.

 Yüzeye yakın, ortada veya akvaryum zemininde yüzmeyi seven farklı süs balığı türleri mevcuttur.

 Tüm katmanlarda balık olmasını istiyorsanız, balık seçerken bu hususa dikkat etmelisiniz.

 Ayrıca favori balığınızı seçmeden önce akvaryumunuzun boyutlarını da bilmelisiniz.

Temel kural: Litre başına 1 cm yetişkin balık